2010. Benkő László

Részlet a Lions bálon elhangzott laudációból:

„ Országosan, sőt nemzetközileg ismert és kedvelt rock zenész.A koncertekről mindenki ismeri őt, együttesének dalait az egész ország kívülről fújja, zenéjük nélkül nem múlhat el egyetlen házibuli sem. De ennek a kiváló művésznek van egy másik élete is, amit csak kevesen ismernek, mert szerénysége nem engedi, hogy beszéljen róla vagy a médiában szerepeljen vele, pedig megtehetné, mert megérdemli. Ez a nagyszerű ember csaknem egy évtizede segíti, támogatja a Lions Clubok Magyarországi Szövetségének, valamint klubjainak jószolgálati munkáját. Őt (Laci barátunkat) nem lehet alkalmatlan időben zavarni, ha Lions ügyben keressük. Jön, segít, önzetlenül, jelentős költségeket vállalva, nem ismerve földrajzi távolságokat. Számtalan elfoglaltsága mellett ott van szinte minden megmozdulásunkon. Szabó Andris vak énekes, zongorista - akkor még kisfiú, most már lassan fiatalember - pályafutása sem indult volna el, ha ő - a Győri Első Lions Klub támogatása mellett - nem egyengeti a család kérésére a kisfiú zenei pályáját. Sokan tudjuk, hogy ezt a kiváló művészt a Lions keretein kívül is nagyon sokszor viszi a segítő szándék, szerte hazánkban és a határon túli magyarlakta területekre is. Mindezek alapján a Lions-díj bizottság úgy döntött, hogy a Lions-díjat első alkalommal Benkő Lászlónak, az 50. éves Omega együttes tagjának, adományozza. A díj Paulikovics Iván szobrászművész alkotása.”

Képünkön Benkő László -középen- bálozó Lionokkal

Lions Európa Forúm 2018.10.25. Skopje

Lions Európa Forúm 2018.október 25-27

Tri- Jumelage