Cseretábor

Az "évi rendes"  Felkészítő Találkozó:
2014., május 31.,
szombat, 10-13 h.
Bp. XIV. Gizella út 36., a VOSZ / Nomina 3P Zrt. tanácsterme.

Várunk minden idei, korábbi, és a jövőben kiutazni szándékozót, érdeklődőket!
(szülőt hozni lehet - de nem kötelező ;-)  )

Kérek mindenkit, hogy mielőtt belevágna a jelentkezésbe, vagy kérdést tenne fel,
gondosan olvassa végig az oldalon található tudnivalókat
és a Cseretábor Szabályzatot!
Üdvözlettel:  Kende László, Csereutazás Felelős (YEC)

tel.: 06-30-932-4865

A Lions Club minden évben több ezer, 16 es 22 két év közötti fiatal számára teszi lehetővé, hogy külföldi útja során más kultúrákat ismerhessen meg.  A program részeként a táborozók:

1) A tábori közös programokon a világ összes tájékáról érkező fiatalokkal ismerkedhetnek meg és köthetnek barátságot

2) Elmerülhetnek a fogadó ország kultúrájában

3) A tábor előtt és/vagy után helyi családoknál is eltölthetnek néhány napot/hetet

A jelentkezes menete:

1)      Két táborlistáról Nemzetközi , Európai tájékozódhatsz a 2014-ben megrendezésre kerülő táborok részleteiről (a két lista részben átfedi egymást, és mindkettő még bővülni fog!)

2)      Minden jelentkező maximum három tábort jelölhet meg úti célként.

3)      Miután kiválasztottad, hogy mely táborokba szeretnél jelentkezni, nézd meg a “Táborfoglaltsági listá”-n (lásd az oldal alján!), hogy az illető táborba van-e meg szabad hely. (A listát időről időre frissítjük.)

4)      Keresd meg a lakóhelyed közelében azt a Lions Clubot, (megtalálod őket itt:   Klublista ) amely ajánlásával es a jelentkezési lapod hitelesítésével lehetővé teszi jelentkezésedet.
Számítógép segítségével értelemszerűen és gondosan töltsd ki az Excel jelentkezési lapot (letölthető az oldal alján!),  majd a jelentkezési lap fájlt az alábbi minta szerint nevezd el: HUN_Vezetéknév_Keresztnév.xls . A jelentkezési lap harmadik oldalát nyomtasd ki, írd és írasd alá (103-105-107. sor), és - lehetőleg PDF formátumban - szkenneld be.

5)      A Családi Fogadási Nyilatkozattal ugyanígy járj el: töltsd le az Excel fájlt, töltsd ki, illetve töltesd ki a Klubra vonatkozó részt (mindezt számítógépen!). Ezt a dokumentumot is nyomtasd ki, és írasd alá a klubelnökkel vagy a klub kiutazási felelősével. Ezután a lapot szinten szkenneld be, lehetőleg PDF formátumban.

6)      Az alábbi négy dokumentumot küldd el e-mailben a YEC-nek (Kende László)
a   címre.

-          Jelentkezési lap Excel formátumban
-          Családi fogadási nyilatkozat Excel formátumban
-          Aláírt Jelentkezési lap utolsó oldala, PDF formátumban beszkennelve
-          Aláírt Családi fogadási nyilatkozat, PDF formátumban beszkennelve

A fentieken kívül csatold még a jelentkezésedhez az alábbiakat:

-          "Dear Host Family..." angol nyelvű bemutatkozó levél (kb. egy oldal)
-          2-3 digitális fénykép magadról, legalább egy családi környezetben
-          Úti okmányod (útlevél, vagy személyi igazolvány) szkennelt másolata
-          Utazási biztosítás (baleset, betegség, poggyász, felelősség, stb...)
           Az EU egészségbiztosítási kártya (EHIC) hasznos, de nem elegendő!

Minden csatolt fájlnak adj értelemszerű nevet, mely a Te nevedet is tartalmazza (tehát, pl. "Vezetéknév_Family_Photo"

7)      Ezt követően fizesd be/utald át a regisztrációs díjat (a 2014. évre 35.000,- Ft) az alábbi bankszámlaszámra úgy, hogy a közlemény rovatban a neved és a tábor neve/száma olvasható legyen.

Lions Clubok Magyarországi Szövetsége   10300002-20333522-70213285

8)      Ha helyesen töltötted ki az űrlapokat és a fogadó ország visszaigazolta jelentkezésed, felveheted a kapcsolatot a külföldi táborvezetővel (elérhetőségei a Nemzetközi listán, vagy a visszaigazolásban találhatóak), hogy egyeztesd vele az utazással és a táborral kapcsolatos további részleteket.

Egyéb tudnivalók

1) Tájékozódj mindenről időben! A legtöbb tábornak van saját weblapja, mely sok hasznos információt tartalmaz.

2) Az utazás megszervezése (repülőjegy, nemzetközi diákigazolvány, stb.) mindenkinek a saját feladata és felelőssége. Az online foglaláson kívül nagy segítségedre lehet a Sta Travel utazási iroda (telefonon, e-mailben, személyesen)

3) Ne vásárolj repülőjegyet, amíg nem kapsz a táborról visszaigazolást!

4)  Ha egy országon belül több tábor van, akkor a fogadó ország joga eldönteni, hogy a jelentkezőt melyik táborba sorolja be!

5)      Hibásan, illetve hiányosan kitöltött jelentkezési lapokat nem tudunk elfogadni. A helytelenül kitöltött lapok javítása/kiegészítése során elvesztegetett idő alatt az általad áhított táborhelyek elkelhetnek.

6)      A táborból hazaérve 2014. október 15-ig útibeszámolót kell írnod, melyet a YEC-nek, a
 e-mail címre kell elküldened. A beszámoló formanyomtatványát es annak szempontjait megtalálhatod a lap alján.

Jó utazást, sok élményt és rengeteg kalandot kívánunk!!

Csatlakozz a Facebookon a
„Lions YE Kiutazók Klubja” csoporthoz!

Letölthető dokumentumok:

Lions Európa Forúm 2018.10.25. Skopje