Együttműködés az orvostanhallgatókkal

2016.06.27.

A Centrál Lions Klub együttműködést alakított ki Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületével. Ennek keretében az érdeklődő medikusok önkéntes segítőként közreműködnek a klubok szemszűrő programjain, s így felgyorsulhatnak a vizsgálatok, több rászorult szemvizsgálata végezhető el. A látáskárosodások felderítése továbbra is szakorvosi feladat, az orvostanhallgatók előszűrést végeznek (pl. látásélesség vizsgálattal) vagy adminisztrációs feladatot látnak el, tehát nem pótolják az orvost. Az első ilyen közreműködésre a pestlőrinci klub szűrési akciójának során került sor a közelmúltban.

Annak érdekében, hogy ősztől szervezetten és kiszámíthatóan irányítsunk hallgatókat a szűrési akciókra, kérjük a klubokat, hogy a hallgatók részvétele iránti igényeiket a programok előtt legalább egy hónappal jelezzék a Centrál Lions Klub vezetésének (Kökény Mihály vagy Hargittai Mária). Elérhetőségüket a következő kormányzói hírlevélben közzétettük.

Lions Európa Forúm 2018.10.25. Skopje

Lions Európa Forúm 2018.október 25-27