Felhívás az iszapkárosultak megsegítésére!

2010.10.08.

Tisztelt Hölgyeim és Uraim, Kedves Lions Barátaim!

Allig múlt el fejünk fölül az árvíz, máris újabb katasztrófa történt. Vörös iszap áradat érte Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyet. A tragédia felvételeit, a mindenüket elvesztett embereket, a vörös iszap féktelen pusztítását valamennyien láttuk a televízióban.  Mi, Lionsok természetesen most sem maradunk tétlenek. Megtörtént az érintett településekkel a közvetlen kapcsolatfelvétel.  Első körben most is ruhára van szükség, erről kaptuk a tájékoztatást a helyiektől.

Kedves Barátaim! Hívlak és kérlek Benneteket, segítsünk, ha tudunk! Várjuk felajánlásaitokat, nagylelkű ruha-adományaitokat. A munkák koordinálásával Németh István alkormányzó urat bíztam meg. Kérem, figyeljétek az információkat a levelező listán és a weblapon. A helyzet változását valamennyien folyamatosan figyelemmel kísérjük és azonnal jelezzük, ha a segítés más módja is ismertté válik. A gyűjtés állásáról is igyekszünk folyamatosan hírt adni. Természetesen, ha valaki vagy valamelyik klub más módját is megtalálja a segítésnek, azt őszinte köszönettel és tisztelettel fogadják a tragédia érintettjei. Kérlek Benneteket, fogjunk össze ismét!

Pénzadományokat "A VÖRÖSISZAP ÁLDOZATAINAK" megelöléssel a 10300002-20333522-00003285 sz. bankszámlaszáma várjuk.

„Keresd, ami összeköt!”

Budapest, 2010. augusztus 26.

Lions Barátsággal:   Dr. Buzási Gábor Kormányzó

Lions Európa Forúm 2018.10.25. Skopje