Kárpátaljai segítségnyújtás

Simon Zoltán
Kormányzói felhívás!

A segítség örökre összeköt!

Kedves barátaim!

Az elmúlt év egyik legsikeresebb programja volt a Kárpátaljai segélyprogram. Ennek keretében ruha nemüket, tartós élelmiszert, pénzadományt juttattunk el a rászorultaknak, valamint több száz kárpátaljai rászorult szemszűrését végeztük el.
Büszkék lehetünk erre a programra is, hiszen ennek lebonyolítása ismételten megmutatta számunkra, hogy milyen erősek vagyunk, ha összefogunk, és közös akarattal valósítjuk meg céljainkat.
A napokban Nagy Bélától, a Beregszászi Lions Club tagjától, a Kárpátaljai Református Egyház fő gondnokától kapott levél ismételten arra sarkal bennünket, hogy a 2015 október 15.-én megkötött megállapodásban foglaltaknak megfelelően folytassuk programunkat, annak érdekében, hogy emberibbé telhessük embertársaink mindennapjait.
Mint a Lions Clubok Magyarországi Kormányzója arra kérem a szövetség tagjait, rajtuk keresztül valamennyi Lions tagunkat, hogy folytassuk az adománygyűjtést a kárpátaljai magyarok megsegítése céljából és 2016 október 15-től újult erővel kezdjünk a segélyprogram megvalósításába.
A segélyprogram koordinálásával dr. Chrabák László II. alkormányzó Urat bízom meg.
Az előzetes egyeztetéseknek megfelelően a segélyprogramunk elsősorban tartós élelmiszer, ruházat, valamint pénzadomány gyűjtésére irányul.
A pénzadományokat a Szövetség alábbi számlaszámára várjuk:
- MKB Bank Zrt 10300002-20333522-00003285
Kérem, hogy a megjegyzés rovatba legyen feltüntetve az adományozó neve, valamint az, hogy azt a kárpátaljai rászorultak részére adományozták
A tartós élelmiszert, valamint ruházatot, régiónkét – az eddigieknek megfelelően - az alábbiak szerint gyűjtjük:
- I. számú régió: Győr ( dr Solymosiné dr Kiss Ilona koordinálásával – gyűjtőpont: Győr, Kálvária u. 22/d, 9024/ telefon 20-9472799, e-mail :

- II. számú régió: Keys Mária koordinálásával –gyűjtőpont: Budapest , XV. kerület Székely Elek út 11. telefon: 20-4887602, 30-6787345, e-mail: >;

- III. számú régió: Nyíregyháza ( Cidor Mihály koordinálásával – gyűjtőpont: Nyíregyháza, Kállói út 109/ telefon: 70-3196500, e-mail:

Kérem, hogy az adományoknak a gyűjtőpontokról Kárpátaljára történő szállítását, valamint az adományok kiosztását partnereinkkel dr Chrabák László koordinálja, Szövetségünket az egyeztetéseken képviselje

Arra kérem a régió elnököket, hogy :

- a koordinátorokkal vegyék fel a kapcsolatot a gyűjtés zavartalan lebonyolítása érdekében,
- régió-zóna értekezleteken tájékoztassák a klubokat a program részleteiről
- amennyiben szükséges nyújtsanak segítséget, valamint koordinálják az adományoknak a gyűjtőpontokra történő eljuttatását
- 2017. június 05-ig havonta / minden hónap 05.-ig/ az alkormányzó Uron keresztül tájékoztassanak a program megvalósításáról,
- a gyűjtéssel kapcsolatos írott, elektronikus sajtó anyagokat, fényképeket juttassák el Süle János/ telefon: 30-9373030, e-mail cím: / / részére

Arra kérem a zóna elnököket, hogy:

- a régió elnökökkel vegyék fel a kapcsolatot a gyűjtés zavartalan lebonyolítása érdekében,
- zóna-klub értekezleteken tájékoztassák a klubokat a program részleteiről
- 2017. június 05-ig havonta / minden hónap 05.-ig/ a régió elnökön keresztül tájékoztassanak a program megvalósításáról,