Kecskeméten pezsgő lions élet zajlik

2010.01.08. 08:21

Kedves Lions Társaim !Kedves Barátaim !

Kormányzói feladataim közé tartozik a klubokkal való kapcsolattartás, klublátogatás. Közel tizenöt klub
rendezvényére jutottam el és nagyon jó tapasztalatokat szereztem a klub aktivitásról, a jószolgálati munkákról.
Részletes beszámolót a kormányzói levélben írok a tevékenységekről.

Előzetesként:

Kecskeméti pezsgés !

Szeretném kiemelni a múlt hét eseményei közül a Kecskeméti Lions Klubok tevékenységét.
November 29.-én rendezte meg a Kecskeméti Szent László, Szent István Lions Klub az SOS Gyermekfoci Tornát.
A Focitornán nyolc csapat SOS faluban élő gyermek vett részt Szerbiából,Kárpátaljáról és Magyarországról.
Sajnos a Vajdasági gyerekeket az influenzára hivatkozással nem engedték át a határon.
A lelkes focisták között egy leány csapat is részt vett és nagy öröm volt mikor megverték a fiú ellenfelüket.
Szövetségünk nevében minden csapatnak egy focilabdát adtam át, a díjakat Sipos László úr a kecskeméti klub elnöke
adta át a csapatoknak.
A tornáról a Duna TV felvételt készített, ami megtekinthető honlapunkon is.

Szép volt Lányok - Fiúk !

December 5-6.-án szombat-vasárnap ismét teljes üzem volt Kecskeméten !
Mindhárom Lions Klub együtt vesz részt az Adventi vásáron.
A Szent László Lions Klub szombaton tartotta a hagyományos nemzeti vacsora estjét. Ez évben Spanyol gasztronómia
kínálatával ismerkedhettünk meg. Kiválóan sikerült. A bál bevételét jószolgálati célra fordítják.

Nagy, kiemelkedő munkát végzett az Első Kecskeméti LC. szombat ,vasárnap.  Mindkét nap egész napos
adventi filléres börzét rendeztek, melyen elképesztő mennyiségű ruhát, játékokat, sporteszközöket sőt még bútorokat is
kínáltak a rászorultaknak névleges árért. Az így befolyt bevételt jószolgálati célra fordítják.
Szeretném kiemelni és megköszönni a Klub minden tagjának a szorgos,odaadó két napi munkáját, a kiváló szervezést.

Az alábbiakban olvashatjátok Dr. Fábián Géza klub elnök úr beszámolóját a vásárról.

Gratulálunk Kecskemét!

Dr.Farkas Zoltán kormányzó

Lions  filléres börze Kecskeméten

Az Első  Kecskeméti Lions Klub  december 5-6-án tartotta meg hagyományos adventi  filléres börzéjét a  Piarista Gimnázium épületében.   A  jövőre 20 éves fennállását ünneplő klub 19. alkalommal rendezte meg  a  karácsonyi  vásárt,   idén is nagy sikerrel.  A vásáron testvérklubjaink,  az  ausztriai Klosterneuburg  és  Amstetten  és  a  németországi  München – Solln adományait árusítottuk.

A szervezés már hónapokkal ezelőtt megkezdődött. Az adományokat  baráti  fuvarozók baráti áron, esetenként akár ingyenesen  szállították ide, a ki – és berakodást a klubtagok végezték.

Maga a vásár az egész évi klubtevékenység egyik csúcspontja, ilyenkor szinte minden klubtag, sok családtag és néhány külső segítő is talpon van.  Péntek este az árú helyszínre szállítása és kirakodása, szombaton egész nap és vasárnap délelőtt maga a vásár. Reggel már nyitás előtt hosszú sorok kígyóznak a kapu előtt,  majd egész nap óriási tömeg  válogat a rengeteg  holmi  között.  Elsősorban ruházatot  kínálunk,  de ezen kívül háztartási eszközöket, játékokat, sporteszközöket sőt még bútorokat is.

A vásár kétszeresen karitatív jellegű. Egyrészt a mai nehéz gazdasági helyzetben sok ember csak ezeket  a rendkívül olcsó árakat tudja megfizetni,  és így  tud meleg ruházatról vagy karácsonyi ajándékokról gondoskodni.  Másrészt a befolyt jelentős összeget  jótékony célra  fordítjuk. Elsősorban a Lions hagyományoknak megfelelően  a  Vakok –és Gyengénlátók Bács megyei Egyesületét támogatjuk, de ebből az összegből jut cukorbetegeknek  és ösztöndíjas diákjainknak is.

Idén  Dr.Farkas Zoltán Kormányzó Úr is megtekintette a vásárt és elismeréssel nyilatkozott a látottakról.

Vasárnap délben  még takarítás, összeszámolás  és  utána nagyon fáradtan, de a jól végzett hasznos munka tudatában  koccinthattunk  az idén  is sikeres vásárra.

Dr.Fábián Géza

Első Kecskeméti LC

soros elnök

ps.
A vásárról készült képek az alábbi linkre kattintva megtekinthetők.

VAGYOK 2018

Meghívó a Pécs Első Lions Club jótékonysági hangversenyére.

„ Az Egészséges Jövő Nemzedékért”

All Nations Lions Club Budapest „Gála Koncert”