Lions Centenárium

A nemzetközi Lions élet legfontosabb eseménye a centenáriumi ünnepségsorozat, melyet hivatalosan 2014. július 8-án, a torontói nemzetközi konvención indítottak útjára és amely egészen 2018. június 30-ig tart.

A magyarországi Lions szövetség is elkezdte az előkészületeket a jeles esemény megünneplésére.
Eddig felmerült elképzelések a magyarországi Lions centenáriumi eseményekre:

- Lions bélyeg (a Magyar Posta Zrt-vel elkezdődtek a tárgyalások),
- centenáriumi Lions zászló (érintett kormányzók vinnék el az országjárásuk során a klubokba),
- centenáriumi nagy koncert a Lions díjasok közreműködésével,
- később meghatározandó számú szemszűrés vállalása országosan,
- visegrádi országokkal közösen megtartandó jószolgálat,
- centenáriumi bál,
- centenáriumi konvenció Budapesten,
- centenáriumi Oak Brook-i pályázati forrásból Lions népszerűsítő film készítése.

Természetesen a fentieken túlmenően a hazai klubok csatlakoznak a nemzetközi szinten meghirdetett tagfejlesztési célhoz és a 1 millió "Lions szolgálathoz". A kampány fő célja, hogy az említett 4 év alatt legalább 100 millió emberhez jussanak el, segítsenek meg a Lions tagok az alábbi jószolgálati területeken: ifjúság támogatása (Youth), látássérültek támogatása (Vision), éhínség elleni küzdelem (Hunger) és környezetvédelem (Environment).

Minden Lions klub részt vesz a kampányban, mely ezeken a területeken programot szervez, hajt végre!
Jelen állás szerint a több, mint 1 milliós lions közösség már 70 millió emberhez jutott el!

A centenáriumi cél elérése érdekében azonban növelni kell a tevékenységek lejelentésének számát.
A klubtitkárok feladata, hogy a https://mylci.lionsclubs.org felületen feltöltsék az elvégzett tevékenységeket.
Figyelem, már magyarul is el lehet küldeni a jelentéseket!

A centenáriumi hírekkel és kérdésekkel kapcsolatban szívesen segít a centenáriumi koordinátor:

Szabados Tamás
D-119 Hungary
Centennial District Coordinator

Letölthető dokumentumok:
Lions Centenárium menüpont almenüpontjai:

Kormányzói köszöntő

Újra ifjúsági cseretábor

Miskolc ad otthont a magyarországi Lions Ifjúsági Cseretábornak.

IX. LIONS FŐZŐVERSENY és Zóna találkozó

A Savaria Lions Club 9. alkalommal rendezte meg a Lions klubok közötti főzőversenyét, kibővítve Zóna találkozóval.