Lions Klub együttműködése a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületével

2016.04.13.

A budapesti Centrál Lions Klub budapesti orvostanhallgatókkal erősítette a magyarországi Lions mozgalmat. Az új típusú együttműködés lényege, hogy az érdeklődő medikusok igény esetén önkéntes segítőként közreműködnek a klubok szemszűrő programjain, s így felgyorsulhatnak a vizsgálatok, több rászorult szemvizsgálata végezhető el. A látáskárosodások felderítése továbbra is szakorvosi feladat, az orvostanhallgatók előszűrést végeznek (pl. látásélesség vizsgálattal) vagy az adminisztrációs feladatot látnak el.

***

The Budapest based Central Lions Club involved students of the Semmelweis Medical University to various charitable programs including sight screening actions. Future doctors will serve as voluntary contributors assisting ophthalmologists and optometrists responsible for the examinations. Their support could facilitate the process of detecting visual impairment by pre-screening and administration.

Április 5-én a Centrál Klub összejövetelén, a Semmelweis Egyetemen 12 hallgatónak a szűrőprogram képviseletében Kirst László és Dr. Buzási Gábor régióelnökök mutatták be a Trijumalage partnerség keretében üzembe helyezett szemszűrő minibusz műszereit és egyezették a szűrési akciókban való részvétel módját.
A Centrál Klub Kárászy Szilvia művésznő irányításával sérült fiatal tehetségek patronálásába is bevonja az orvostanhallgatókat, akik esetenként más karitatív munkába is bekapcsolódnak. Mindez a Lions utánpótlást is szolgálja.

***

In early April Lions have already introduced the instruments of the eye tests available in a minibus to 12 medical students. The way and logistics of students’ participation have also been clarified.
Further plans for cooperation cover patronizing young and disabled art talents, getting acquainted with music therapy and fundraising for old age homes.

Foto: www. Semmelweis Egyetem.hu

Lions Európa Forúm 2018.10.25. Skopje

Lions Európa Forúm 2018.október 25-27

Tri- Jumelage