Mozgalmas december Lions barátainkkal

2016.12.20.
 LIONS KLUB PESTSZENTLŐRINC EGYESÜLET

Mozgalmas december Lions barátainkkal

December 3-án, ugyan egy kicsit hamar, de most is megérkezett a Mikulás a Pestszentlőrinc LC támogatott gyermekei közé.
Ezen a napon klubunk budapesti városnézést szervezett a Bp, XVIII. kerületi Gyöngyvirág utcai Gyermekotthon kis lakói részére. A program után forró kakaó és kuglóf várta, no meg a Mikulás az állami gondozott gyerekeket. Ezt követően kézműves foglalkozást tartottunk, ahol karácsonyi díszeket készítettünk együtt a gyerekekkel.
Mindenki nagyon élvezte az együtt töltött időt.

December 17-én klubunk újra adventi adománygyűjtő délelőttöt rendezett a Bp., XVIII. kerületben.
Az itt befolyt adományokból a Budapest, XVIII. kerület SOFI sajátos nevelési igényű tanulóit, valamint a XVIII. kerületi Gyöngyvirág utcai Gyermekotthon lakóit támogatjuk.
Számukra a tavaszi időszakban a közeli erdőben akadályversenyt, közös bográcsozást szervezünk, ilyenkor igyekszünk megteremteni a családias hangulatot.
A SOFI tanulói rendszeresen vesznek részt különböző országos kulturális versenyen, országos és nemzetközi speciális olimpiákon. Legközelebbi SO verseny a Téli Olimpiai Játékok lesznek Ausztriában, ahol több SOFI-s sportoló képviseli hazánkat.

Klubunk 2016. december 20-án szemüveget adományozott, az egyesület szemszűrő programja keretében a Budapest, XVIII. kerület SOFI sajátos nevelési igényű, hátrányos helyzetű három tanulója számára.
A program keretében szemorvos vizsgálta meg a gyerekek látását és a klubbal kapcsolatban lévő Szent Imre Optika vállalta a szemüvegek elkészítését.
A szemüvegek átadására az iskolában került sor az intézményvezető jelenlétében.

Batári Judit
LC elnök