Rólunk

A Lions Clubok Nemzetközi Szövetségét, a Lions Clubs Internationalt Melvin Jones alapította 1917-ben az Egyesült Államokban. A jószolgálat nemes eszméjének teljesítése eredményezte, hogy a Lions mozgalom ma 206 országban van jelen, 46 000 klubban mintegy 1,35 millió tagja van, és a világ legnagyobb klub alapon szerveződő jószolgálati szervezete. A Lions egyben az egyik leghatékonyabban működő jótékonysági szervezet, hiszen célunk, hogy maradéktalanul teljesítjük küldetésünket.

A Lionok jelszava: We Serve. Azaz: Szolgálunk.

A látás védelme - SightFirst
A nemzetközi Lions mozgalom tevékenységének alapját a látás védelme, azaz a látáskárosodások megelőzése valamint a vakok és gyengénlátók segítése jelenti. A lionok ennek érdekében a SightFirst (A látás az első) program keretében szemvizsgálatokat, szemszűréseket szerveznek, használt szemüvegeket és pénzadományokat gyűjtenek.

Ifjúsági cseretábor a fiataloknak – Youth Exchange
A lionok és a lions clubok jószolgálati munkájában kiemelt szerep jut a gyermekeknek és a fiataloknak. Kiemelt programunk a külföldi diáktábori programban (Youth Exchange) való részvétel megszervezése, kivételes esetekben a kiutazás támogatása. Ha érdekel a program látogasd meg a weblap CSRETÁBOR menüjét, ahol sok érdekes információt találsz.

Támogatás a rászorulóknak
A Lions klubok elsősorban saját környezetükben cselekednek, elvégre ott ismerik a legpontosabban kinek és milyen módon lehet a leghatékonyabban segíteni. Programjaik között szerepel a hátrányos helyzetűek, a betegek, a gyerekek és idősek támogatása is, élelmiszergyűjtést vagy kulturális programok szervezését.

Felkészítjük a fiatalokat - LEO
A lionok nagy figyelmet fordítanak arra, hogy a fiatalokat is bevonják jószolgálati munkájukba. A világon ma már 140 országban mintegy 4700 LEO klub működik, 144 000 aktív fiatallal. Magyarországon több LEO klubban fiatalok ismerkednek a jószolgálattal, szervezik saját programjaikat és segítik a lionok akcióit.

A világ legjobb civil szervezete
A nagy tekintélyű Financial Times amerikai napilap 2007-ben 445 cégóriás szakembereinek szavazat alapján 34 nemzetközi jószolgálati szervezetet állított rangsorba. A Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének alapítványa, a Lions Clubs International Foundation ekkor nyerte el a világ legjobb nem állami (civil) szervezetének megtisztelő címét. A kitüntető címet többek között azzal érdemelte ki az LCIF, hogy a jószolgálatra összegyűjtött adományok teljes összegét, azaz az adományok 100%-át eljuttatja a rászorulókhoz.

A Lions Clubs International honlapja: www.lionsclubs.org

Pályázat

A Monor Hegyessy Lions Club
tervpályázati felhívást ad közre a
belvárosi társasházi homlokzat a
rculati koncepciójának elkészítésére.

Pécs Normandia Lions Club

A HÓNAP EMBERE HERNER ÁKOS, A PÉCS-NORMANDIA LIONS CLUB TAGJA.

Ahol a szükség ott a Lions segítség

2017-ben is ahol a szükség ott a Lions segítség