Sopron Lions Könyvbemutató

2017.04.28.
 Soproni Lions könyvbemutató.

2014 végén jött létre egy megegyezés „Nemzeti Sírkert Program” címen a Nemzeti Örökség Intézete és a Lions Clubok Magyarországi Szövetsége között.
A felhívást komolyan vettük Sopronban és a 100 éves évfordulónk, valamint 43 soproni híresség tiszteletére kezdtünk bele egy fejet hajtó emlékkönyv összeállításába. A 18. és 21. század között Sopronban (is) élt, alkotott, és ott eltemetett nagyságainkról van szó. Sírjuk mind a Nemzeti Sírkert része. Kis János, evangélikus püspök-költő-műfordító, Kazinczy, Berzsenyi jóbarátja nyitja a sort időrendben, a végén pedig a Kossuth-díjas, Magyar Corvin-lánc tulajdonos Szokolay Sándor zeneszerző található, aki 2013-ban hunyt el Sopronban.
Néhány név még, ha belefér: Sopronyi-Thurner Mihály, az 1921-es soproni népszavazás polgármestere, Rőder Vilmos hadügyminiszter, Kánya Kálmán külügyminiszter, Tárczi-Hornoch Antal akadémikus, Szántó Róbert főhadnagy, 1919-es vértanú.

Lions-barátsággal: Vörös Ákos

Sopron Lions Könyvbemutató Sopron Lions Könyvbemutató Sopron Lions Könyvbemutató Sopron Lions Könyvbemutató Sopron Lions Könyvbemutató Sopron Lions Könyvbemutató

Lions Európa Forúm 2018.10.25. Skopje

Lions Európa Forúm 2018.október 25-27