Szemszűrés az Újpesti Városnapokon

2015.09.22.

Az Újpesti Városnapok rendezvény sorozat keretén belül klubunk második alkalommal rendezte meg sikeresen, két napos jótékonysági szemszűrő programját. Az Újpesti Önkormányzat és Ifjúsági ház által biztosított támogatás és segítség a színvonalas hely és technikai háttér biztosítása nagyban hozzájárult munkánk sikeréhez.

A látogatók jó hangulatban várakoztak a vizsgálatokra.

A két nap alatt 203 fő szemszűrését végeztük el, 37 % - al többen vettek részt a szemvizsgálaton mit a tavaly. A szemszűrésen a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika szemész orvosa Dr. Tóth Gábor és Somorjai Krisztina optometrista voltak segítségünkre. A két nap szakmai munkáját klubtagunk Zeller Éva optikus irányította. Klubunk minden tagja kivette részét a munkából, ki a látogatókat irányította ki adminisztrált vagy vitte a hírt a főtéren, gondoskodott a vizsgáló személyzetről.
A Lions mozgalmunk elsődleges küldetése a látásvédelem, a vakság megelőzése!
A szemszűrés tapasztalatait összegezve azt állapítottuk meg, hogy a szembetegségeket megelőző szűrőprogramra nagy szükség és érdeklődés mutatkozik.

A sikeres szemszűrő akció mára részévé vált az Újpesti Városnapok programjának.

VAGYOK 2018

Meghívó a Pécs Első Lions Club jótékonysági hangversenyére.

„ Az Egészséges Jövő Nemzedékért”

All Nations Lions Club Budapest „Gála Koncert”