Szemszűrés nyolc napon át Beregsurányban nyolc napon át

2016.04.24.

Kedves Lions Barátaim!

Örömmel tájékoztalak benneteket, hogy tegnap kezdődött el egy óriási jószolgálati program Beregsurányban, ahol 8 napon át 400 kárpátaljai rászorultat szűrnek meg a Lions önkéntesei.
Köszönöm a program kitalálójának, Kirst László régióelnöknek (aki személyesen is jelen van) és a Kárpátaljai Lions Segélyprogram koordinátorának Cidor Mihálynak.

A sajtóanyagunkban a következőt írtuk az eseményről:

„Nagyszabású jószolgálati tevékenységet támogat a Lions Clubok Magyarországi Szövetsége 2016 április 21-28. között. Beregsurányban a magyar-ukrán határ magyar oldalán 8 napon át várják a rászorult látássérült embereket ingyenes szemszűrésre, majd a korrekció megállapítása utána ingyenes szemüveget is kapnak. A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége 3 éve indította el országos, ingyenes szemszűrési programját, amelyben eddig is évente 4.000 ember szűrését végezték el. Az idei évben a Lion Kárpátaljai Segélyprogramja jóvoltából a szűrést kiterjesztik 800 kárpátaljai rászoruló részére is. A szűrés mellett ingyenes szemüvegeket is adományoznak, amelyek személyre szabottan készülnek majd el. Az ingyenes szemüveg felajánlást, amelynek eszmei értéke meghaladja az 5,5 mFt-ot a Magyar Optikus Ipartestület ajánlotta fel a Lions számára a Kárpátaljai Segélyprogram támogatására. A programot széles körű összefogás támogatja: Beregsurány Önkormányzata, a Református Szeretetszolgálat és a Kárpátaljai Református Egyházkerület is részese az akciónak, segít szállással, étkezési lehetőséggel és szállítással.”

A hírt kiadta az MTI

Elhangzott tudósítása a 21-én Kossuth Rádió Krónika műsorában:

Április 22-én a Kossuth Rádió Határok nélkül c műsorában riportot sugároztak az eseményről

A Kelet-Magyarországban is megjelent újságcikk

Együtt a közösségünkért!
István Zsolt
kormányzó

Szemszűrés nyolc napon át Beregsurányban nyolc napon át Szemszűrés nyolc napon át Beregsurányban nyolc napon át Szemszűrés nyolc napon át Beregsurányban nyolc napon át