Többezer érdeklődő a kecskeméti Első Lions Klub filléres börzéjén

2016.12.06.
 Többezer érdeklődő a kecskeméti Első Lions Klub filléres börzéjén
 December 3-án és 4-én a kecskeméti Első Lions Klub megrendezte hagyományos karácsonyi vásárát a Lánchíd utcai iskola sportcsarnokában. Az óriási, idén már 26. alkalommal megrendezett monstre akció a hagyományoknak megfelelően a Cukorbeteg Alapítványt és a Vakok és Gyengénlátók Egyesületét, valamint rászoruló egyetemisták tanulmányait támogatja az összegyűlt adományokkal. A klubhoz német és osztrák testvérklubokból érkezik be szállítmány, melyet az ősz folyamán gyűjtenek be a szervezők. A testvérklubok ingyen szállítanak, ezzel is támogatva a kecskeméti szervezetet. A börzére látogató vendégek pénzügyi támogatással segítik a jótékonysági tevékenységet. Jóminőségű ruhák, műszaki cikkek, bútorok, sportcikkek, háztartási gépek közül lehetett válogatni és szinte jelképes - párszáz - néhány ezer forint közötti összegért - elvinni. Kalmár Éva főszervező irányításával csaknem 300 önkéntes segítette a sikeres lebonyolítást. A kirakodásban és az árusításban a budapesti Centrál Lions Klub 8 tagja - közöttük Czeglédi László, a hazai Lions mozgalom alapítója - is közreműködött.

A kecskeméti Első Lions Klub nevében is
barátsággal

Dr. Kökény Mihály
Centrál Lions Klub