VAGYOK április 9-én, kilencedik alkalommal

2016.03.22.

„VAGYOK 2016”- Székesfehérvár, április 09.

Vakok és Gyengénlátók Országos Kulturális és Művészeti Találkozója 2016

„Ha már szemednek nincs fénye, akkor a lelked legyen fényes
s mutasd meg majd a világnak, hogy mit tudsz és mire vagy képes!”
(Rózsa Dezső)

A Székesfehérvári Első Lions Club immár kilencedik alkalommal rendezi meg a látássérült, sérült és hátrányos helyzetű embertársaink számára az esélyegyenlőség jegyében a bemutatkozás és figyelemfelkeltés lehetőségét a „VAGYOK 2016” rendezvényt. Ez az egyetlen olyan országos szintű program, ahol Ők megmutathatják magukat, tehetségüket és rátermettségüket.

A Székesfehérvári Első Lions Club a látássérültekért elkötelezett tagsága ezzel a rendezvénnyel kívánja felhívni a figyelmet a fogyatékkal, hátrányban élők átlagon felüli kifinomult képességeire. Az előző rendezvények sikere és jó hangulata azt mutatja, hogy szükség van ilyen találkozóra, ahonnan a résztvevők pozitív élményekkel feltöltődve, új barátságokat kötve távoznak otthonaikba.
A rendszeresen évenként megjelenők és fellépők mellett egyre nagyobb számban újabb és újabb arcok jelennek meg rendezvényünkön kísérőjükkel együtt.
Már az előző évi rendezvényt követően elindul a készülődés a következő rendezvényre és várják a bemutatkozás lehetőségét.
Országosan Székesfehérvár neve sokak számára, de az érintetteknek különösen a vakok és gyengénlátók foglalkoztatásával, gondozásával is összefügg.

Programunk:

2015. április 09. szombat

9:00 : Képzőművészeti kiállítás megnyitása
Társadalmi összefogás eredményeként valósul meg a látássérültek, sérültek alkotásainak reprezentatív kiállítása. A kiállított alkotásokat városunk neves művészei zsűrizik és adnak értékelést az alkotóknak.

9:30-16:00 Ki-Mit-Tud
A látássérültek, sérült embertársaink szubjektív megnyilvánulása. Különböző kategóriákban (vers- és prózamondás, jelenet, humor, ének (szóló és kórus), hangszeres zene, tánc) mérhetik össze képességeiket színházi körülmények között, neves zsűri jelenlétében és értékelésével.

16:00 Eredményhirdetés

Helyszín: KÖFÉM Oktatási és Közművelődési Központ
(8000. Székesfehérvár, Verseci u. 1-15.)

A „VAGYOK” Találkozó célkitűzéseivel rangos társadalmi és politikai vezetők is azonosultak, így védnökként mellénk álltak:

• Angelica Károlyi asszony a Károlyi József alapítvány kulturális igazgatója
• Dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár MJV Polgármestere
• István Zsolt Lions Clubok Magyarországi Szövetségének Kormányzója

Ez úton kérjük, hogy tisztelje meg részvételével rendezvényünket!
A látássérült, sérült és hátrányos helyzetű embertársainknak rendezett bemutatón reméljük, mindenki megtalálja örömét, és jól fog szórakozni! Klubunk tagjai folyamatosan azon munkálkodnak, hogy segítsék a látássérült és minden rászorult ember felemelkedését és ezzel a rendezvénnyel is fényt vigyünk az életükbe.

Tisztelettel és lions barátsággal:
Fehér Jánosné Dr.
elnök
Székesfehérvári Első Lions Club

Kapcsolattartó: Ságiné Farkas Gyöngyi
mobil: +36-70-228-5427

Székesfehérvár, 2016. február 20.

Lions barátsággal a Székesfehérvári Első Lions Club

„ We serve”

VAGYOK 2018

Meghívó a Pécs Első Lions Club jótékonysági hangversenyére.

„ Az Egészséges Jövő Nemzedékért”

All Nations Lions Club Budapest „Gála Koncert”