hírek

Lions szövetség hírek

Elhunyt Paweł Cieśliński

Kedves Barátaim!

Sajnos egy szomorú hírt kell megosztanom a magyar Lions mozgalom számára. Kedves, lengyel tagtársunk Paweł Cieśliński /a fényképen Ő állt mellettem/, volt kormányzó 2019. január 19-én hosszan tartó betegség után eltávozott.

Paweł 65 éves korábban hunyt el, úgy hogy 30 évig harcolt a halálos betegségével. Óriási harcos volt, aki a magánéletében, a hivatásában is a maximumra törekedett és emellett a Lions mozgalomban pedig a rászorultaknak segített.

Volt kormányzóként a nemzetközi kapcsolatokért felelt a Lengyelországban, így neki is köszönhető, hogy sikeres együttműködéseket kötöttek több országgal is (Németország, Ukrajna, Izrael, Litvánia).

Magyar László volt kormányzóval egy időben szolgálta a lengyel disztriktet. 2014 januárjában Budapesten járt a kormányzói bálon, és ezt követően többször is találkozott a magyar Lions mozgalom vezetőivel.

A Visegrádi Lions együttműködés támogatója volt lengyel oldalról, nélküle nem jöhetett volna létre. Igazi úriember volt, barátságos, közvetlen. Hiányozni fog mindannyiunknak, akik személyesen is ismerték.

Nyugodjék békében.

dr. Chrabák László kormányzó