hírek

Lions szövetség hírek

Előadás az IDF Europe brüsszeli fórumán

2018. Szeptember 24-én Brüsszelben tartotta ülését az IDF Europe (Nemzetközi Diabetes Szövetség európai tagozatának) munkacsoportja. A Lions Clubok Magyarországi Szövetségét dr. Kökény Mihály a hazai Lions diabetes program vezetője képviselte, aki a rendezvényen előadást tartott.

Szeptember 24-én Brüsszelben az IDF Europe (Nemzetközi Diabetes Szövetség európai tagozatának) munkacsoport értekezletén, kb. 50 fős szakmai és civil közönség előtt tartott előadást dr. Kökény Mihály arról, hogy a Lions Clubok Magyarországi Szövetségének kezdeményezésére civil összefogás van kialakulóban Magyarországon az aggasztóan terjedő cukorbetegség korai felismerése, a gyakoriságot befolyásoló elhízás csökkentése érdekében.

Az előadásban elhangzott, hogy a hazai civil szervezetek kiegészíthetik az egészségügyi szolgáltatók munkáját, főleg a hátrányos helyzetű településeken és lakosságcsoportokban.

Hír kategóriák