hírek

Lions szövetség hírek

Kormányzói képzés - Chicago

Idéntől a kormányzói képzést nem a világkonvenció előtti napokban, hanem mindig februárban tartják Chicagoban. Hazánkat Boronkay Gusztáv első és Keys Mária második alkormányzó képviselte. A rendezvényen 37 osztályteremben, 15-20 fős csoportban képzik a leendő kormányzókat. Horváth Miklós PDG a nem európai francia nyelvűeket tanította.

A kétfős magyar tanulócsapat a török, görög, macedón, szlovén, izraeli, ukrán, lett és litván képviselőkkel tanult együtt, de időnként a csoporttagok cseréltek osztálytermet, így sok afrikai és amerika példa is része volt a tanulásnak.

A kapott információk és módszerek nagyon hasznosak voltak, melyből otthon is sokat lehet felhasználni.
Büszkeséggel töltötte el a magyarok szívét, hogy azt tapasztalhatták, hogy a magyar Lions közösségünk - sok országhoz képest - nagyon jól szervezett és nyugodtan folyhat a munka.

Hír kategóriák