hírek

Lions szövetség hírek

Lengyel Lions tagok futottak Gdanskból – hazánkat is érintve - a milánói konvencióra

Lengyel Lions futók az elmúlt években már hagyományt teremtettek abból, hogy a Lions világkonvencióra elfutnak. Idén ez különösen érdekes volt, hiszen egyrészt a konvenció Európában került megrendezésre, másrészt, hazánkat is érintette a futás.

A júliusi konvenció előtti héten Szlovákiából léptek be országunkba a futók, ahol a Sopron LC tagjai és futói fogadták őket. Közös 9 kilométeres együtt futás után Fertődön búcsúztak, ahonnan Szombathely felé vették az irányt.

Szombathelyen is már a Főtéren felállított cél előtt 5 km-rel fogadta őket a Savaria LC és a város alpolgármestere Koczka Tibor. Közösen futottak a Főtérig, ahol Dr. Puskás Tivadar is köszöntötte őket. Szombathely városa meghívta a futókat vacsorára és a szállást költségét is állták.

Köszönet a segítségért a Sopron LC-nek és a Savaria LC-nek!

Boronkay Gusztáv kormányzó valamennyi programon ott volt.

Hír kategóriák