hírek

Lions szövetség hírek

Október 15. - A Fehér Bot Nemzetközi Világnapja

Október 15. a Fehér Bot Nemzetközi Világnapja! Célja a társadalom figyelmének felhívása a vakok és a gyengénlátók sajátos helyzetére, keresve gondjaik megoldásának lehetőségeit, társadalomba való teljesebb értékű beilleszkedésük útját. Hazánkban is sokféle rendezvény kapcsolódik ehhez a naphoz, melyben élen járnak a Lions Clubok rendezvényei.

A teljesség igénye nélkül, hogy csak néhányat említsünk az elmúlt pár nap eseményeiből: kecskemétiek közös koncertje, a miskolciak egészségnapja, székesfehérváriak vakvacsorája, a soproniak vakszürete is azt mutatja, hogy milyen erősen elkötelezett a hazai lions mozgalom a látássérültek, a vakok segítésében.

Ezt az önzetlen támogatást köszöni dr. Chrabák László kormányzó valamennyi Lions Clubnak, valamennyi lion-nak és azt kéri, hogy továbbra is ugyanezzel a hittel és szeretettel szolgáljuk embertársainkat.

Hír kategóriák