hírek

Lions szövetség hírek

Szűrővizsgálatok a kaposvári Borostyánvirág Anyaotthonban

2020. október 1-jén egy komplex szűrővizsgálatot végeztek Kaposváron, a Borostyánvirág Anyaotthonban, ahol jelen volt Dr. Liszovszki Ágnes projektvezető, a 4. zóna elnöke, a Balatonlelle LC tagjai, illetve Keys Mária kormányzó is. A program részeként szemszűrést, fogászati szűrést és vérnyomásmérést is végeztek.

12 anya és 22 gyermek szűrése történt meg, két gyermek esetében szükséges lesz szemüveg viselése, az ehhez szükséges folyamat el is indult a szűrést követően. A fogászati szűrésről is érdemes szót ejteni, hiszen az eredmények láttán egyértelmű, hogy erre is nagy szükség van.

Minden klubot arra buzdítunk, hogy vegyék fel a kapcsolatot a hozzájuk legközelebb lévő anyaotthonnal és kezdjék meg a szűrővizsgálatok megszervezését, ezzel is segítve az otthonok lakóinak mindennapjait. A kaposvári anyaotthonban végzett szűrés egy új projekt első állomása volt, bízunk benne, hogy minél több otthonba eljut ez a kezdeményezés.

A kapos.hu is beszámolt az eseményről!

Hír kategóriák

Lions Clubok eseményei