Cseretáborok

Lions táborbeszámolók

2018. Zsófia Bianka

indulás: 2018. július 01.
vége: 2018. július 22.
ország: Németország
tábor neve: Metropol Ruhr

2018. július 1-jétől 22-éig lehetőségem volt részt venni a Lions Club által szervezett németországi ifjúsági táborban.

Hajnalban indultam repülővel Dortmundba. Mikor megérkeztem a német fogadócsaládom már várt rám a reptéren.

Első nap megismertem a családot és elmentünk együtt sétálni Unnában, ahol éltek, ami egy kisváros Dortmund mellett.

A következő napokban délelőttönként iskolába jártam a helyi középiskolába fogadótestvéreimmel, ahova nagyon könnyen beilleszkedtem. Mindenki kedves és nyitott volt felém.

Délutánonként a család különböző programokat szervezett. Úsztam a Ruhr folyóban, kutyát sétáltattunk, egyik hétvégén elvittek egy koncertre, sütögettünk a kertben és múzeumban is jártunk.

A családdal töltött 12 nap után Christoph, a fogadóapukám elvitt a Lions Táborba, Düsseldorfba. Ott elköszöntem tőle és megkaptam a szobám a táborszervezőktől.

Nagyon szimpatikus volt a szervező csapat! Minden program pontosan meg volt tervezve. A tábortagok nagyon vidámak és barátságosak voltak. Úgy emlékszem, 18-an voltunk 15 országból. Nagyon színes volt a csapat, sok kultúra keveredett ott egymással teljes harmóniában.

Délelőtt általában kulturális programjaink voltak; érdekes múzeumokat, szép kiállításokat is megnéztünk együtt.

A délutáni programok voltak a kedvenceim. Voltunk trambulinparkban, kalandparkban, vidámparkban, strand röpiztünk is egy csarnokban, amely homokkal volt felszórva.

A programok alatt a kis csapat nagyon jól összekovácsolódott. Még ma is tartjuk a kapcsolatot.

A tábor tagok és vezetők/segédvezetők is barátságot kötöttek. Az utolsó nap mindenki nagyon szomorú volt, hogy el kell búcsúznia a többiektől.

Sokan tervezzük, hogy meglátogatjuk egymást a közeljövőben.

A fogadócsaládom vitt el utolsó nap a reptérre tőlük is szomorú búcsút vettem és felszálltam a gépemre Budapest felé.

Nagyon jól éreztem magam ez alatt a 22 nap alatt és a szókincsem és kiejtésem is javult németből és angolból is.

Egy nagyon kedves német család és vidám tábor résztvevője voltam 22 napig.

Beszámolók éves bontásban

Lions szövetség eseményei