Pályázatok Lions Cluboknak

Pályázati lehetőség - NEA

A korábbinál is magasabb, 5,9 milliárd forintos keretösszeg kerül majd kiosztásra a nyertesek között a következő, 2019. évi civil pályázatok keretein belül.

Az elnyerhető támogatási összeg a legtöbb szervezet esetében 4 000 000 Ft, szociális területen tevékenykedő szervezetek esetében pedig még ennél is magasabb, összesen 5 000 000 Ft.

A pályázati időszak január 16-án ELINDULT a hazai civil szervezetek (alapítványok, egyesületek, szövetségek) működési költségeinek és szakmai programjának támogatására. Az eddigiekhez képest néhány komolyabb változás is lesz a civil pályázatok menetében és lebonyolításában, ezért már érdemes most készülni a pályázatok minél korábbi beadására. Emellett minden eddiginél lényegesebb az elbírálásnál a pályázat kidolgozottsága, szakmai részletessége és pénzügyi megalapozottsága.

A 2019-es évben összevont pályázat benyújtására van lehetősége a civil szervezeteknek. Ez azt jelenti, hogy egy pályázaton belül lehet beadni a működési és szakmai programok támogatásának igénylését.

Kik vehetnek részt a pályázaton?

Egy lezárt üzleti év is elég a pályázat benyújtásához. Emellett az adott szervezetnek nem lehet köztartozása és rendelkeznie kell legutolsó évi (2017.) üzleti beszámolóval.

Mire lehet költeni az elnyert összeget?

A. Dologi kiadások

A1. Ingatlan, jármű, egyéb eszközök üzemeltetés költségei

A2. Adminisztráció költségei

A3. PR, marketing, kommunikációs költségek

A4. Szervezet- és humánerőforrás fejlesztés költségei

A5. Szállítás, utazás-, kiküldetés költségei

A6. Munka-, és védőruha, védőfelszerelés költségei

A7. Egyéb beszerzések, szolgáltatások (itt sok minden belefér, ha indokolható)

B. Személyi jellegű kiadások

B1. Bérköltség

B2. Ösztöndíj

B3. Egyszerűsített foglalkoztatás költségei

B4. Munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony

B5. Önkéntes foglalkoztatott költségei

C. Felhalmozási kiadások

C1. Tárgyi eszköz beszerzés

C2. Immateriális javak beszerzése

C3. Saját tulajdonú ingatlan felújítása

A civil pályázatoknál a rövid határidők miatt rendkívül fontos a precíz és korai felkészülés.

A pályázatot innen lehet elérni: http://civil.info.hu/web/nea/palyazatok

A pályázatokkal kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken kaphattok segítséget:

- Harsányi Zsuzsa: 06-30-3071497, harsanyizsuzsanna@gmail.com

- Borsos Botond: 06-20-4802286, borsosbotond@hbfhungaricum.hu