Rólunk

Fehér Oroszlán Díj

A díj a regnáló kormányzó (Dr. Fogarassy Csaba) kezdeményezésére jött létre, és került átadásra, demonstrálva, hogy a jövő problémáinak megoldásához a jelen generációinak is nagyban hozzá kell járulnia.

A Fehér Oroszlán Díj nyertese 2022-ben Dr. Ürge-Vorsatz Diána Nobel-békedíjas fizikus, klímakutató volt, aki nemzetközi hírű klímatudósként mutat élhető utat a jövő generációinak.

Kimagasló szemléletformáló környezetvédelmi tevékenységével összeköti jelenünk félelmeit a jövő reménységével. A Fehér Oroszlán Díj a díjazott személyében szimbolizálja  Szövetségünk évszázados hagyományon alapuló erejét, jövőbe mutató kitartását és békét szerető tisztaságát! A Fehér Oroszlán Díj átadására minden éveben a Lions Kormányzói Bál keretében kerül sor. A mindenkori kormányzó jelöli a díjazott személyt, és adja át a Díjat ünnepélyes kerek között!”

Díjazottak listája:

2022 - Ürge-Vorsatz Diána Nobel-békedíjas fizikus