Wanatka Gabriella Lions Központ

A LIONS Clubok Magyarországi Szövetségének Központja Budapesten, a Podmaniczky utca 16. szám alatt található. A Központ hivatalos elnevezése: Wanatka Gabriella Lions Központ. A LIONS Clubok Magyarországi Szövetsége az elnevezéssel örök emléket állít Wanatka Gabriellának, aki nagy értékű hagyatékának gondozását a Szövetségre bízta.

A 25 éves LIONS Clubok Magyarországi Szövetségének először nyílt lehetősége arra, hogy saját tulajdonú központot üzemeltessen és Wanatka Gabriella Lions Díjat alapítson.

A Központ a Szövetség állandó székhelyeként központi iroda és irattár funkciót lát el. A Lionok és LEO-k rendezvényeikhez térítésmentesen vehetik igénybe. A Központ hivatalos átadására 2015. május 8-án került sor.

Az ingatlan megvásárlása után a felújítási munkálatokban sok segítséget kaptunk. Tiszteletünk jeléül a támogatóink névsorát az ingatlanban elhelyezett táblán örökítettük meg.

A konferenciaszékeken kis tábla jelzi az adományozó nevét:

Leo Lindblom PDG Helsinki, Ernst Musil PID Bécs, Dr. Frank Andrea, Hegedűs Benedek, H-né Katalin, Prof. Máthé Gábor és Katalin, †Dr. Váry László, †Pócs Attila DG 1991/92, Dr. Halász Gábor, Czeglédi László Márton, Dr. Czeglédi László DG 1989/91, Savaria Lions Club, Tima Zoltán, Hegedűs Judit, Dr. Chrabák László és neje Valika, Széchenyi Lions Club, Kirst László és Kirst Lászlóné, Koleszár Péter és Bánrévi Helga, Maár György, Pázmányi György DG 1996/97, István Zsolt, †Halbritter Mátyás, Nyíregyháza LC, Pécs Első LC, Kaposvár LC, Magyar László DG 2013/2014, Győr Első LC, Dr. Solymosi Péter, Solymosiné Kiss Ilona DG 2014/15, Keys Maria Hermina, Joseph P. Keys, Aisling M. Keys, Dr. Kökény Mihály, Stiller Mária, Pécs Normandia LC, †Csáki (Zatyurek) Imre Mozaik LC, Fésűs Mary Mozaik LC, Horváth Miklós PID és Éva, Pestszentlőrinc LC, Mosonmagyaróvári LC, †Dr.Váry László, Fonyódi LC, Balatonlelle LC, Győr Arrabona LC, †Ablonczy Csaba, †Marton József, Székesfehérvár Első LC, Nyírbátor LC, Zalaegerszeg-Göcsej LC

„Regényt lehetne írni az életéről…”

Gabriella egy közeli barátja szerint „regényt lehetne írni Gabi életéről, olyan sokat dolgozott, munkálkodott”. Vanatka Gabriella, írói nevén Wanatka Gabriella, Herczeg Kata 1948. június 21-én született Budapesten. 1966-ban már másodikos gimnazistaként gép- és gyorsírásmunkákat vállalt, írói vénája már ekkor körvonalazódott. 1970-72-ben gépíróként a Magyar Rádió Hírszerkesztőségében dolgozott, 1974-ben a Minisztertanács Titkárság Tájékoztatási Hivatalába vették fel előadóként. Kivételes írói tehetsége már egészen fiatalon megmutatkozott: 1974-től kezdve 1984-ig a „Gyilkosságok” című könyvsorozat társszerzőjeként dolgozott. 1975-77-re a Magyar Újságírók Országos Szövetségének oktatása keretében tanulta ki az újságírói szakmát. 1975-ben pedig megnyerte a MÚOSZ Tehetségkutató Versenyét is.

1977-78-ban a Pest Megyei Hírlap újságírója volt. 1980-ban asztrológus szakképesítést szerzett, ettől az évtől asztrológiai publikációkkal is foglalkozott. 1988-ra az Egri Tanárképző Főiskolán népművelés, pedagógiai szakon szerzett diplomát. 1978-89 között tanulmányai mellett az Ország-Világ lap újságírója, rovatvezető főmunkatársa volt. 1989-től az Axel-Springer Kiadó TVRHét alapító munkatársaként, főszerkesztőjeként munkálkodott, 1994-95 között a Gyöngy hetilap alapító főszerkesztője, 96-tól a Csók és Könny főszerkesztője volt. 1996-2000 között a Vallomások című hetilap alapító főszerkesztőjeként dolgozott, 2001-ben alapító főszerkesztője lett az Astronet.hu internetes oldalnak. 2002-2005 között az Asztrolap alapító főszerkesztője, majd 2005-től az Astronet Horoszkóp Magazin alapító főszerkesztője lett. 2004-ben megjelent „Hétköznapi bölcsességeink” című könyve, mely aforizma gyűjteményként több tucatnyi híres gondolkodó bölcsességeit tartalmazza. Szakmai munkája mellett a jószolgálati tevékenységet végző magyar Lions Szövetség The Lion lapjának önkéntes főszerkesztője volt és a klub honlapját is gondozta. Gabriella 34 éven át volt a MÚOSZ tagja.

Magyarországi Lions Mozgalom aktív tagja volt. A Prizma Lions Club tagjaként 2011-ben megkapta a tagok által adható legmagasabb kitüntetést, a Melvin Jones díjat, melyet azon tagok kaphatnak, akik kiemelkedő mértékben járulnak hozzá a Nemzetközi Szövetség jószolgálati alapítványi céljaihoz.

Gabriella 2011. szeptember 10-én rosszul lett, kórházba került. Súlyos betegség következtében 2011. október 4-én este 9 órakor elhunyt. 2011. október 19-én búcsúztatták a Fiumei úti temetőben barátai, ismerősei, kollégái. Hamvait október 24-én, hétfőn helyezték végső nyugalomra Pakson, édesanyja sírjában.