LIONS Békeposzter pályázat

A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége 2019. évben ismét meghirdeti a nemzetközi Lions békeposzter pályázat hazai versenyét.

A nemzetközi rajzpályázat kiírója: Lions Clubs International (www.lionsclubs.org)

A pályázat címe: "Journey of Peace" „UTAZÁS A BÉKESSÉGIG”

A történelem azt tanítja nekünk, hogy a földön gyakori a békétlenség. Meg kell ragadnunk a lehetőséget, hogy saját magunk teremtsünk békét az életünkben, és a környezetünkben egyaránt. És ki tudná jobban megtervezni azt az utat, amely elvezet a békességhez, mint a fiataljaink?

History has shown that all too often peace is not guaranteed. While this is unfortunate, it also allows us the powerful opportunity to figure out how to achieve peace, individually and in our communities. And who better to map out the “Journey of Peace” than our youth?

2018. évi magyarországi győztes
2018. évi nemzetközi győztes

Részvételi korhatár: 11-13 év 2005. november 16. és 2008. november 15. között született fiatalok

Rajzok Kormányzósághoz való eljuttatásának határideje: 2019. november 20.

Postacím: Bakonyváriné Ottmár Tímea 2011 Budakalász, Petőfi út 18

Az országos verseny fődíja: 50 000 /Ötvenezer/ Ft értékű nyeremény

Részletes pályázati feltételek:

A rajzlap mérete: minimum méret: 33-50 cm, maximum méret 50-60 cm, keret nélkül.

•    Személyenként egy rajz készíthető és minden rajznak egy alkotója lehet.

•    Minden rajz egyedi, eredeti alkotás legyen. Másolat, számítógépes vagy 3 dimenziós rajz nem vehet részt a versenyben.

•    Minden rajzeszköz elfogadott: ceruza, kréta, szénceruza, festék stb.

•    Semmi nem ragasztható vagy kapcsolható semmilyen módon a rajzhoz.

•    Semmilyen betű, szám, semmilyen nyelven ne legyen a poszter első oldalán! Művészi aláírás vagy kezdőbetűk a hátoldalon helyezhetők el.

•    A mű flexibilis anyagra (papír) készüljön, a tekercsben szállíthatóság érdekében. Ne hajtsuk össze a posztert.

•             A rajzok hátoldalán kérjük feltüntetni az alkotó nevét, születési dátumát, iskoláját, elérhetőséget, felkészítő tanár nevét.

A rajzokból a magyarországi szövetség minden évben kiállítást szervez, megnyitó az eredményhirdetés egyben, gyerekprogrammal összekötve.

2019. évi pályázat eredményhirdetésének tervezett időpontja: 2020. március

Helyszín: Lions Wanatka Központ, Budapest, Podmaniczky utca 16.

A pályázatot a klubok saját környezetükben hirdetik meg. A beérkezett rajzokat helyi szinten elbírálják, díjazzák. A klubok legjobb rajzai kerülnek az országos fordulóra.

Országonként egy, a nemzeti győztes rajz vesz részt a nemzetközi versenyben. Nemzetközi fődíj 5000 $.

A nemzetközi versenyben való részvételhez a rajznak a hátoldalán a rajz készítőjének, a támogató klubnak stb. adataival kitöltött matricát kell felragasztani.

Budapest, 2019. szeptember 27.

Lions szövetség eseményei