Hogyan lehet ön is Lion?

• Vegye fel a kapcsolatot az Önnek legközelebbi hazai Lions klub-al
  • Keressen az adott klub soraiban két támogatót - "Tagjaink" menüpont alatt
  • Az Ön által kiválasztott két támogató segíteni fogja majd az Ön tagfelvételét!

Kiket várunk a sorainkba?

• ha érdeklődik az önkéntes jószolgálati munka iránt
  • ha szeretne nemes akciókban részt venni
  • ha szeretne egy nemzetközi hálózat része lenni
  • ha szeretne egy nagy baráti közösség tagja lenni
  • ha munkájával szeretné jobbá tenni szűkebb környezetét és
  • szeretne részese lenni a világ jobbá tételének,
  • akkor Önnek a Lionok között helye, mert megértő, gondoskodó, elkötelezett és felelős.

A LION

A lions klubok szűkebb és tágabb környezetük segítségre szoruló tagjai, csoportjai életkörülményeinek jobbításáért dolgoznak. A szervezet legnagyobb vállalkozása, hogy segítse a vakokat és a gyengénlátókat az egész világon. Kiemelkedő vállalás a fiatalokat segítő programok működtetése világszerte. A mozgalom hitvallása, hogy a Lions Clubok révén olyan önkénteseket állítunk sorba, akik élen járnak a közösségek segítésében, készek válaszolni a humanitárius kihívásokra, és a béke, a nemzetközi megértés érdekében munkálkodnak.

Mivel jár, ha tag leszek?

Közösségünk minden tagja annyi időt áldoz a jószolgálati munkájára szabadidejéből, amennyire lehetősége nyílik. A feladatok vállalása önkéntes, de a vállalt feladatokat Etikai Kódexünk szellemében, becsülettel kell végezniük a támogatásra szorulók érdekében.

Mit kapunk cserébe? A jótékonyság semmivel össze nem hasonlítható felemelő érzését és új barátokat. A klubok saját alapszabállyal rendelkező önálló jogi személyek, egyesületek, melyek szabadon döntenek feladataikról. A klubjaink működési területéről a csatolt térképen tájékozódhat. Keresse meg a lakhelyéhez legközelebbi Lions Clubot! Érdeklődjön munkájukról és csatlakozzon hozzánk! A Lionok örömmel fogadják majd és segítik munkáját.

Hívjuk, jöjjön közénk, mert hisszük: ha többen vagyunk, többet és többeknek segíthetünk.