Tevékenységek

Kárpátaljai segítségnyújtás

Kedves Lions Barátaim!

A tavalyi nehézségek ellenére az elmúlt évek egyik legsikeresebb programja a Kárpátaljai segélyprogram volt.

Ennek keretében ruhaneműket, tartós élelmiszert, pénzadományt juttattunk el a rászorultaknak, valamint több száz kárpátaljai rászorult ember szemszűrését végeztük el.

Büszkék lehetünk erre a programra is, hiszen ennek lebonyolítása ismételten megmutatta számunkra, hogy milyen erősek vagyunk, ha összefogunk, és közös akarattal valósítjuk meg céljainkat.

A programot az idén is meghirdetjük, azonban most ismét arra kérlek titeket, hogy szereteteket egy cipősdoboznyi ajándék formájában mutassátok ki és erre biztassátok ismerőseiteket, barátaitokat is.

A csomag összeállításakor kérem, hogy annak értéke kb. 2-3 ezer forintot érje el.

Kérem, hogy a csomagokba lehetőleg nem romlandó tartós élelmiszerek kerüljenek néhány soros levéllel együtt, amelyben tájékoztatod a megajándékozottat arról, hogy az kitől, honnan érkezett.

Természetesen továbbra is lehetőség lesz pénzadomány gyűjtésére is a megszokott módon. A pénzadományokat a Szövetség alábbi számlaszámára várjuk:

- MKB Bank Zrt. 10300002-20333522-00003285. Kérem, hogy a megjegyzés rovatba legyen feltüntetve az adományozó neve, valamint az, hogy azt a kárpátaljai rászorultak részére adományozták

A segélyprogram koordinálásával Cidor Mihály Urat bízom meg /telefon: 70-3196500, e-mail: biztor1@t-online.hu/

A Kárpátaljára szánt ajándékokat 2019.11.30.-ig, régiónkét – az eddigieknek megfelelően - az alábbiak szerint gyűjtjük:

• I. számú régió: Győr ( dr Solymosiné dr Kiss Ilona koordinálásával – gyűjtőpont: Győr, Kálvária u. 22/d, 9024/ telefon 20-9472799, e-mail :kissi@hotel-kalvaria.hu
  • II. számú régió: Keys Mária koordinálásával –gyűjtőpont: Budapest , XV. kerület Székely Elek út 11. telefon: 20-4887602, 30-6787345, e-mail: keysenterprisesjm@gmail.com>;
  • III. számú régió: Nyíregyháza ( Cidor Mihály koordinálásával – gyűjtőpont: Nyíregyháza, Kállói út 109/ telefon: 70-3196500, e-mail: biztor1@t-online.hu

Az adományoknak a gyűjtőpontokról Kárpátaljára történő szállítását, valamint az adományok kiosztását partnereinkkel Cidor Mihály Úr koordinálja, Szövetségünket az egyeztetéseken képviseli.

A régió, valamint a zóna elnököket kérem, hogy területükön szervezzék, népszerűsítsék programunkat, annak lebonyolításakor készült képeket, sajtó megjelenéseket a honlapunkra, valamint a nemzetközi jelentéshez szükséges formában Süle János kabinettitkárnak, valamint Koncsik István kommunikációs vezetőnek juttassák el!

Köszönöm jószándékú együttműködéseteket,

Boronkay Gusztáv kormányzó