2019. Dorottya

indulás: 2019. augusztus 04.
vége: 2019. július 21.
ország: Olaszország
tábor neve: Campo Italia

Nagyon hálás vagyok mind a szüleimnek mind Kende Lászlónak, hogy lehetővé tették számomra ezt a felejthetetlen utat. Sok táborban voltam már életem során, de ez teljesen más volt. Életreszóló barátságokat kötöttem. Kezdeném ott, hogy Olaszország legnagyobb táborában vehettem részt közel 50 másik táborozóval. Hatalmas élmény ekkora társasággal megismerni egy országot. Az első héten egy fogadó családdal laktam, akik valami elképesztően édesek voltak. Már az első pillanattól kezdve megtaláltuk a közös hangot. Bresciaban voltam a családommal, akikkel eljutottam Veronába és Velencébe is. Amit utólag is nagyon köszönök. Ezután Milánóban volt a közös találkozás .Ami Bresciától 1 óra volt .Itt ismertem meg a többieket , akikkel 3 hetet töltöttem együtt. Három napig maradtunk Milánóban, ami mindenki számára nagy élmény volt és nem csak azért, mert megismertük a várost, de az ottlétünk alatt zajlott a LIONS kongresszus. Itt mi is részt vettünk számos programban, például felvonultunk, zászlót lengettünk és megismerkedtünk a kinti LEO tagokkal. Ennek a programnak köszönhetően még a tévébe is bekerültünk. Rómába vonattal mentünk, ahol 4 napot töltöttünk a város megismerésével. Itt természetesen minden látványosságot megnéztünk. Szerencsések voltunk ugyanis a lehető legjobb táborvezetőket kaptuk ebből kifolyólag mindig kaptunk legalább 2 óra szabadidőt. A tábor végét pedig Sziciliában töltöttük, ahova közösen repülővel utaztunk. Itt egy hatalmas villán belül külön házakban laktunk. A villán belül volt  2 medence is ugródeszkával, ahol a meleg napokat előszeretettel töltöttük. Sok gyönyörű helyen jártunk Szicilián belül. Voltunk tengerparti röpi meccsen, hajókáztunk, búvárkodtunk, várost néztünk és még sok sok más programon vettünk részt. Ezalatt a három és fél hét alatt megtanultam, hogy a kávé naturan a legjobb, az olasz fagyinál nincs jobb , ha azt mondják legyél pontos nyugodtan késs 20 percet, és hogy egy életre megutáltam a pizzát és a croissant. A táborozókkal azóta is nagyon szoros kapcsolatot ápolunk van minden internetes appon egy közös csoportunk ahol napi szinten beszélünk közösen a vezetőkkel együtt. Ha bárki is azon gondolkozik, hogy Olaszországba menne egy csere táborra mindenképp a Campo Italiat válassza.

Köszönöm mindenkinek aki felejthetetlenné tette ezt az utat!